Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Laser Run City Tour Gdynia 2022

Laser Run 2022

W dniu 24.09.2022 w Gdyni odbyły się zawody w pięcioboju nowoczesnym, ,,Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Laser Run City Tour Gdynia 2022”. Zawody miały na celu wyłonienie Mistrzów Województwa Pomorskiego oraz promocje pięcioboju nowoczesnego.

Laser Run jest dyscyplina w której skład wchodzą dwie ostatnie konkurencje pięcioboju nowoczesnego - bieg i strzelanie. Pierwsze zawody na świecie rozegrane zostały w 2015 r. Obecnie rywalizacja odbywa się na poziomie krajowym oraz międzynarodowym do Mistrzostw Świata i Europy włącznie.

Do Mistrzostw Województwa zgłosiło się 105 uczestników z Bytoni, Lubichowa, Kosakowa, Gdyni. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: U10, U12, U14, U16. Przebieg zawodów wyglądał w ten sposób, że uczestnicy zawodów rozpoczynali wyścig krótkim sprintem 10-20 metrów na strzelnicę. Na strzelnicy z przygotowanego pistoletu laserowego, strzelali do tarczy oddalonej 5 m od stanowiska strzeleckiego, dopóki nie zarejestrowali 5 udanych trafień w czarne pole o średnicy 5,95cm w czasie 50 sekund. Strzelnicę można było opuścić po uzyskaniu 5 trafień lub upłynięciu 50 sekund w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Następnie pokonywali obwód o długości 100 metrów, powracając na strzelnicę do drugiej rundy strzelania. Pokonywali ten obwód dwa, trzy, cztery razy na przemian, biegając i strzelając w zależności od kategorii wiekowej.

Organizatorami i współorganizatorami zawodów był: Pomorski Okręgowy Związek Pięcioboju Nowoczesnego, UKS ,,Gromik” Gdynia.

Laser Run 2022 Gdynia
Laser Run Gdynia
Laser Run 2022
Laser Run Gdynia

Zawodnicy za zajęte miejsca od 1 do 3 otrzymali medale za miejsca 1-6 dyplomy.

Dekoracji zawodników dokonała sędzia główna zawodów Aleksandra Wolska w asyście z Krystianem Trepczykiem dwukrotnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata i srebrnym medalista Mistrzostw Europy w pięcioboju nowoczesnym w kategorii trójbój. Krystian Trepczyk przed rozpoczęciem zawodów udzielił instruktarzu dla uczestników zawodów z obsługi broni oraz podzielił się wrażeniami z udziału w Mistrzostwach Świata i Europy.

Organizatorzy zawodów składają serdeczne podziękowania Panu Markowi Dąbkowskiemu, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 10 w Gdyni za udostepnienie obiektów sportowych.

Zwycięscy w kategoriach wiekowych:

U10
- Ceglarek Paulina / UKS Gromik Gdynia
-Bańkowski Maksymilian / UKS Gromik Gdynia
U12
- Kłosowska Julia / UKS Gromik Gdynia
- Segar Mikołaj /Lubichowo
U14
- Bielaszewska Agata/Lubichowo
-Wątły Kacper/ UKS Gromik Gdynia
U16
- Łasiewicz Zofia /Lubichowo
- Grudziński Kacper / Bytonia

Gratulujemy wszystkim wyników i pięknej sportowej postawy 👏🥇🤩 !!!
Do zobaczenia przy następnych startach!

Galeria zdjęć z wydarzenia: