Krystian Trepczyk brązowym medalistom mistrzostw świata!

Krystian z brązowym medalem za starty indywidualne

Krystiana Trepczyk podwójnym medalistą Mistrzostw Świat!

Z zakończonych 11.09.2022 r. w Lignano Włochy, Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w pięcioboju nowoczesnym dotarły bardzo dobre informacje.

Krystian Trepczyk po wspaniałej walce w finale wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w pięcioboju nowoczesnym w konkurencji trójbój. Nasz zawodnik od początku rywalizacji  wykazywał dobre przygotowanie. W eliminacjach w swojej grupie zajął pierwsze miejsce, w półfinale w grupie B zajął drugie miejsce. Do finału zakwalifikowało się 14 zawodników po 7 z grupy A i B plus 4 zawodników z najlepszymi czasami. W finale wystartowało 18 zawodników, po wspaniałej walce linię mety Krystian przekroczył jako trzeci zawodnik. Gratulacje dla zawodnika i dla trenerów.

Kolejny medal Krystian wywalczył wraz z kolegą z reprezentacji Bartoszem Szmytke. Krystian i Bartosz wywalczyli brązowy medal w sztafecie w konkurencji trójbój. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: pływanie 2×100 m stylem dowolnym, bieg (laser run) 4×600 m połączony z strzelaniem z pistoletu laserowego.

Krystian Trepczyk i Bartosz Szmytke po dekoracji sztafet

Krystian Trepczyk i Bartosz Szmytke zdecydowanie zwyciężyli w konkurencji pływanie z czasem 1:52,11. Drudzy na mecie wyścigu Egipcjanie stracili do naszych trójboistów  ponad 3 s. Ostateczny podział medali nastąpił  w konkurencji laser run. Szmytke i Trepczyk wyruszyli na pierwszą pętlę biegu z przewagą 10 sekund nad rywalami. W stawce bardzo mocnych rywali, każdy pojedynczy błąd na strzelnicy był bardzo istotny w ostatecznej klasyfikacji. Bardzo dobrze strzelali Egipcjanie i Francuzi, którzy ukończyli wyścig minimalnie przed naszymi zawodnikami.

Mam nadzieje, że za rok Krystian Trepczyk ponownie dostarczy nam miłych przeżyć na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych.