Puchar Polski Juniorów Młodszych U14 w Warszawie

W dniu 25 maja 2024 roku w Warszawie odbyła się 4. runda Pucharu Polski juniorów młodszych w pięcioboju nowoczesnym. W zawodach wzięło udział 198 zawodników, w tym 105 chłopców i 93 dziewczęta.

Naszym klubowym bohaterem został Ignacy Kierszka, który wygrał w swojej kategorii wiekowej. Ignacy zaprezentował się doskonale w obu konkurencjach:

 • Pływanie: Ignacy zdobył pierwsze miejsce z czasem 59,05 sekundy, co dało mu 292 punkty.
 • Bieg: Zajął drugie miejsce z czasem 3:07,44, co przełożyło się na 256 punktów.

Łącznie Ignacy Kierszka zdobył 548 punktów, co zapewniło mu pierwsze miejsce na podium. Wyprzedził Wojciecha Kurianowicza z ZKS Drzonków (545 punkty) oraz Bernarda Nogaja z UKS Żoliborz Warszawa (514 punkty).

Gratulujemy Ignacemu jego osiągnięcia i dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach.

Podwójne emocje w Cetniewie: Puchar Polski i Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Pięcioboju Nowoczesnym U14, U16

🏆 W dniach 27-28 kwietnia 2024 roku, w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo we Władysławowie, odbyły się zawody w pięcioboju nowoczesnym „Puchar Polski Juniorów Młodszych U14, U16”. W zawodach uczestniczyło 290 zawodników z 26 klubów z całej Polski. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych:
 
U14 (12/13 lat) – konkurencje: pływanie 100 m stylem dowolnym, bieg na dystansie 1000 m,
U16 (14/15 lat) – konkurencje: pływanie 200 m stylem dowolnym, strzelanie z pistoletu laserowego (10 serii po 5 strzałów z odległości 10 m), bieg na dystansie 2000 m.
 
Równolegle, na obiektach COS Cetniewo odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego, w których wystartowało 61 zawodników z 5 klubów z województwa pomorskiego.
 
🏆 W kategorii U14, Mistrzem Województwa Pomorskiego, oraz zdobywcą Pucharu Polski został Ignacy Kierszka, zawodnik reprezentujący klub UKS „Gromik” Gdynia 💛
🏆 W kategorii U16 brązowy medal w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego wywalczyła Julia Marek z klubu UKS „Gromik” Gdynia 💛
 
Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom!
 
 

Sukces na II rundzie Pucharu Polski Juniorów Młodszych U16 & U14

W dniu 28.03.2024 r. w Zielonej Górze odbyła się II runda Pucharu Polski Juniorów Młodszych U16 & U14, podczas której zawodnicy i zawodniczki zdobywali punkty rankingowe, które umożliwią im start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Na starcie stanęło 237 sportowców z 18 klubów.

Bardzo dobrze zaprezentował się Ignacy Kierszka, zawodnik występujący w barwach UKS "Gromik" Gdynia, który zajął drugie miejsce i tym samym zdobył pierwsze punkty rankingowe. Ignacy zdecydowanie wygrał konkurencję pływacką, a jedynie nieznacznie uległ w konkurencji biegowej.

Poniżej przedstawiamy wyniki miejsc 1-3 w poszczególnych kategoriach wiekowych.

U16
1 GRADON Maja – ZKS Drzonkow
2 PAWELEK Emilia – UKS”Dwojka”Tczew
3 DUDZIAK Kornelia – ZKS Drzonkow

1 PAWLAK Szymon – ST.PP”CWKS”LEGIA Warszawa
2 MAZIK Franciszek – ATUT Czestochowa
3 JOZWIAK Jakub – GKP ORKA Grudziądz

U141 PIOR Julia – GKP ORKA Grudziądz
2 WIECZOREK Liliana – UKS”Dwojka”Tczew
3 PROKOP Anna – UKS Atut Częstochowa

1 KURIANOWICZ Wojciech – ZKS Drzonkow
2 KIERSZKA Ignacy – UKS Gromik Gdynia
3 LASKI Konrad – UKS 8 Starogard Gdański

*U12
1 SAMOKHINA Anna – ZKS Drzonków
2 PISKA Martyna – UKS G-8 Bielany Warszawa
3 GOCZOŁ Zuzanna – KS Marbi-Sport Żywiec

1 KORWEK Marcel – ZKS Drzonków
2 POLITAŃSKI Mikołaj – UKS „Orka” Częstochowa
3 TURZAŃSKI Szymon – ZKS Drzonków

Miejsca pozostałych zawodników:
U16 -Marek Julia 23, Węglowski Marcel 30, Wątły Kacper 31,

U14 -Kłosowska Julia 62

* Kategoria U12 startowała wspólnie z kategorią U14 (pływanie 100m, bieg 1000m).
Startujący nie zdobywali punktów rankingowych do OOM.
Gratulujemy wyników zawodnikom oraz trenerom.

Warszawska Syrenka 2024 – turniej szermierczy

W dniu dzisiejszym 10 marca w Warszawie odbyły się zawody szermiercze w Warszawa pod nazwą Warszawska Syrenka. W zawodach uczestniczyli pięcioboiści z trójmiasta - Krystian Trepczyk z UKS Gromik Gdynia i Konrad Banucha z UKS Dwójka Tczew, oboje startowali w barwach AZS AWF Gdańsk.

To wydarzenie nie tylko stanowiło świetną okazję do rywalizacji, ale również do doskonalenia umiejętności szermierczych poprzez bezpośrednie starcia z profesjonalnymi szpadzistami. Dzięki bogatemu programowi zawodów oraz wysokiej jakości przeciwnikom, każdy pojedynek był nie tylko wyzwaniem, ale także cenną lekcją.

Pięcioboiści wzięli udział w zawodach by poszerzać swoje horyzonty i czerpać doświadczenie z każdej potyczki. To właśnie dzięki takim wydarzeniom zawodnicy mogą rozwijać się jako sportowcy oraz zdobywać cenne umiejętności, które będzie im towarzyszyć przez całą karierę.

Jesteśmy dumni z zawodników za ich zaangażowaniem. Ich wysiłek i determinacja są dla nas niezmiernie ważne i inspirujące. Dziękujemy również organizatorom za doskonałą atmosferę oraz wszystkim, którzy wsparli nas w tym wyzwaniu.

Gratulujemy naszym pięcioboistom udziału w Warszawskiej Syrence i życzymy sukcesów na drodze do osiągnięcia swoich sportowych celów!

Krystian Trepczyk wyróżniony i nagrodzony przez miasto Gdynia!

💃🕺 Dnia 26 lutego odbyła się 25. Gala Gdyńskiego Sportu, był to wieczór pełen wyróżnień i emocji.

Reprezentant naszego klubu - 🏅Krystian Trepczyk🏅, został wyróżniony nagrodą 'Nadzieja Roku' za jego obiecujące osiągniecia na arenie międzynarodowej (w 2023 roku zdobywca trzeciego miejsca drużynowo na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych oraz drugiego i trzeciego miejsca na Mistrzostwach Europy Juniorów).
🥇Najlepszymi sportowcami został kobiecy duet Julia Bazan i Bożena Puter z VBW Arka Gdynia oraz żeglarz Mateusz Gwóźdź z Yacht Klubu Polski Gdynia. Serdeczne gratulacje!

Gala, która powróciła na deski Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej, była nie tylko wieczorem pełnym sportowych sukcesów, lecz także świętem pasji, determinacji i wspólnoty, które inspiruje kolejne pokolenia do dążenia za marzeniami sportowymi.

Więcej informacji o gali dostępne na stronie https://gdyniasport.pl/.../poznalismy-najlepszych...

Krystian za swoje wyniki sportowe w roku 2023 został również uhonorowany Stypendium Prezydenta Miasta Gdyni. Wręczenie stypendiów odbyło się 6 marca w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Z. Noskowskiego. Uroczystość uświetniły występy zespołu wokalnego Granda oraz młodych artystów – wychowanków szkoły muzycznej czy Młodzieżowego Domu Kultury. Dyplomy z rąk Joanny Zielińskiej, przewodniczącej Rady Miasta Gdyni, Bartosza Bartoszewicza, wiceprezydenta Gdyni ds. jakości życia oraz pani Anny Myszki, Radnej Miasta Gdyni odebrali młodzi i zdolni naukowcy, artyści oraz sportowcy. Więcej o wydarzeniu dostępne na stronie Gdyni: https://www.gdynia.pl/mieszkaniec/numer-biezacy,8066/stypendia-miasta-gdyni-wreczone-580431,580431

25. Gala Gdyńskiego Sportu

Gala wręczenia Stypendiów Prezydenta Miasta Gdyni

Gala wręczenia Stypendiów Prezydenta Miasta Gdyni

Gala wręczenia Stypendiów Prezydenta Miasta Gdyni

Bieg Urodzinowy Gdyni z Decathlon! Koszulka dla każdego zawodnika

Bieg z okazji urodzin miasta już 11 lutego. Na nieco ponad miesiąc od pierwszego startu z cyklu Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych Gdyńskie Centrum Sportu przedstawia nowego sponsora tytularnego wydarzenia. Jest nim Decathlon, który dla każdego zawodnika ufunduje specjalną koszulkę.

Do 98. urodzin miasta z morza i marzeń zostało coraz mniej czasu. Na listach startowych powracającego cyklu znajduje się już blisko 1000 pozycji. Zapisy do pierwszych zawodów, które nosić będą nazwę Biegu Urodzinowego Gdyni z Decathlon, trwa do końca miesiąca. Wszyscy, którzy do tej pory zastanawiali się nad rejestracją zyskali właśnie kolejny argument!

„Napędzamy lokalną społeczność do uprawiania sportu na co dzień!”

Sponsorem tytularnym zawodów został sklep sportowy Decathlon, któremu przyświeca idea przybliżania sportu lokalnej społeczności. Jak sami mówią: – Jedną z naszych wartości jest sport dla wszystkich, wszystko dla sportu. Lokalnie chcemy poruszać nasze Trójmiasto, tak aby każdy czerpał radość z aktywności.

Najbliższe sklepy Decathlon znajdują się w Rumi (Grunwaldzka 110) oraz Gdańsku (Obrońców Wybrzeża 1, Szczęśliwa 1).

Prezent na urodziny Gdyni w pakiecie

Nowy sponsor tytularny odpowiadać będzie za przygotowaną specjalnie na Bieg Urodzinowy koszulkę. Sportowy trykot techniczny w czarnym kolorze zdobić będzie motyw graficzny tegorocznych zawodów oraz charakterystyczna bryła zabytkowego budynku mieszczącego się przy ul. 10 lutego 24 – budynku biurowego ZUS, potocznie nazywanego budynkiem PLO, który zaprojektowany został w 1934 roku przez Romana Piotrowskiego.

Koszulkę otrzyma każdy z zawodników biegu głównego oraz imprez towarzyszących – biegu 1926, marszu Nordic Walking, a także startów dzieci i młodzieży, którzy dokonają rejestracji i opłaty elektronicznej (nie w biurze zawodów). Wszystkie osoby, które widnieją na listach startowych najbliższej imprezy, proszone są o uzupełnienie swojego rozmiaru w panelu zawodnika.

– Po latach przerwy wracamy z ideą biegowego Grand Prix w nowej odsłonie, zarówno graficznej, jak i sportowej. Skoro świętujemy urodziny, to muszą być też prezenty, które w postaci koszulki dzięki współpracy z nowym sponsorem tytularnym biegu, możemy zrobić każdemu zawodnikowi – komentuje Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

Biegiem do zapisów

W nowo udostępnionym panelu zawodnika (https://zapisy.sts-timing.pl/gdyniasport) trwa rejestracja na Biegu Urodzinowy z Decathlon, a także pozostałe dwie imprezy z cyklu Grand Prix Gdyni w biegach ulicznychNocny Bieg Świętojański (21 czerwca) oraz Gdyński Bieg Niepodległości (11 listopada). Warto się spieszyć, bowiem rejestracja na pierwszy start kończy się 31 stycznia. Ceny biegu głównego i marszu Nordic Walking zaczynają się od 53,33 zł, pod warunkiem zakupem pakietu na 3 starty (130 zł). Pojedynczy zakup wiąże się ze standardowa opłatą 80 zł, którą zmniejszyć może jedynie karta mieszkańca (10% zniżka).

Mistrzostwa Polski Młodzików w dwuboju i trójboju nowoczesnym, Spała 02-03.12.2023 r.

🏊‍♂️🏃‍♂️🎯 Wspaniałe chwile rywalizacji i triumfów podczas Mistrzostw Polski Młodzików do lat 12 i 14 w pięcioboju nowoczesnym!
🎉🏆 Podczas zawodów w Spale, w dniach 02-03.12.203 r., na start stanęło imponujące 560 utalentowanych sportowców, gotowych na sportowe wyzwania.

Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach:
- 2 bój, wiek do 12 lat - pływanie na dystansie 50 m stylem dowolnym, bieg na dystansie 600 m,
- 2 bój, wiek 13/14 lat - pływanie na dystansie 100 m stylem dowolnym, bieg na dystansie 1000 m,
- 3 bój, wiek 13/14 lat - pływanie na dystansie 100 m stylem dowolnym, bieg na dystansie 1000 m,
strzelanie 10 serii po 5 strzałów w czasie 50 sekund.

🎉🏆 NW kategorii chłopców do lat 12, na najwyższym stopniu podium stanął Ignacy Kierszka z UKS "Gromik" Gdynia, zdobywając złoty medal. Jego imponujące osiągnięcia obejmują zwycięstwo w dwóch konkurencjach 2-bojowych: pływaniu na dystansie 50 m stylem dowolnym (0:27,90) oraz biegu na dystansie 600 m (1:40,43)
Serdeczne gratulacje dla Ignacego oraz wdzięczność należy się jego mamie za doskonałe przygotowanie do konkurencji biegowych 🏃‍♂️ oraz panu Arturowi Zielińskiemu z klubu UKS "Siódemka" Gdynia za profesjonalne wsparcie w przygotowaniach do konkurencji pływackich 🌊👟

🏅🎯 Dziękujemy wsparciu finansowemu miasta Gdynia. To kolejny krok w kierunku rozwijania talentów sportowych w naszym regionie! 💪🌟

Turniej Nadziei Olimpijskich, Spała 25.10-30.2023

W dniach 25.10 - 30.10.2023, odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich, w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. Było to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy w historii zawody te obejmowały pięciobój z torami przeszkód stworzonymi specjalnie na tę okazję.

Źrodło: https://www.pentathlon.org.pl/

W turnieju wzięli udział zawodnicy z 10 różnych krajów, w tym Wielkiej Brytanii, Słowacji, Węgier, Czech, Egiptu, Ukrainy, Litwy, Niemiec, Irlandii i oczywiście Polski. Polska reprezentacja była bardzo liczna, licząc aż 38 zawodników i zawodniczek. Wśród kobiet mogliśmy zobaczyć takie zawodniczki jak Katarzyna Dębska, Małgorzata Karbownik, Pola Wolska i Hanna Jakubowska, a wśród mężczyzn śledziliśmy występy Bartosza Szmytke, Krystiana Trepczyka (Gromik Gdynia), Franciszka Dubrawskiego i Adama Machaja.

Zawody były rywalizacją nie tylko indywidualną, ale także drużynową i w sztafetach. Była to doskonała okazja dla młodych sportowców do zdobycia doświadczenia i walki o medale. Polska była gospodarzem tej prestiżowej imprezy sportowej.

Krystian Trepczyk (Gromik Gdynia) razem z Zofią Wyczołek zdobyli brązowy medal w sztafetach MIX U17! Gratulujemy!

Krystian w klasyfikacji indywidualnej zajął 14 miejsce (kategoria U17) oraz miejsce 12 (kategoria U19).

Pełne wyniki dostępne pod adresem: https://www.pentathlon.org.pl/wyniki/wyniki-xml/?id_event=950, https://www.pentathlon.org.pl/wyniki/wyniki-xml/?id_event=949

Albumy ze zdjęciami wykonanymi przez Polski Związek Pięcioboju Nowoczesnego:
Album 1 - https://www.flickr.com/photos/193895614@N06/albums/72177720312264936
Album 2 - https://www.flickr.com/photos/193895614@N06/albums/72177720312317912

Bieg Niepodległości – 11 Listopada w Gdyni!

Wstrzel się z nami na bieg 11 listopada!
 
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które obchodzi naszą niepodległość w duchu aktywności i wspólnoty! 💪
 
Niech 11 listopada będzie dniem nie tylko świętowania, ale również aktywności i zdrowego stylu życia. Biegnijmy razem! 🏃‍♂️🏃‍♀️
 
Dołączcie do nas już teraz, klikając ten link ➡️ www.bit.ly/swietujaktywnie
 
My świętujemy aktywnie 🏃‍♀️🏃 – do zobaczenia na Biegu Niepodległości! ⚪🔴
 
Widzimy się 11 listopada na starcie! ⏰🎉
 

Puchar Polski Juniorów Młodszych – 06-08.10.2023 – Pasym

Młodzi pięcioboiści walczyli o udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2024 roku. W dniach 6-8 października 2023 roku odbyły się eliminacje do OOM na rok 2024 w Pasymiu. Zawodnicy rywalizowali w kategorii "Junior Młodszy" w konkurencji trójboju (pływanie, bieg, strzelanie) oraz dwuboju (pływanie, bieg), a także w kategorii "Młodzik" w konkurencji dwuboju (pływanie, bieg).

Na starcie stanęło 182 zawodników z 11 klubów, w tym cztery kluby z województwa pomorskiego:

 • UKS "Dwójka" Tczew,
 • UKS "Gromik" Gdynia,
 • UKS "Ósemka" Starogard Gdański,
 • MUKS "Kosakowo".

Oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji oraz miejsca zawodników z Pomorza.

 

Wyniki w konkurencji 3 bój dziewcząt:

 1. Gradoń Maja ZKS Drzonków -738 pkt.
 2. Dudziak Kornelia ZKS Drzonków – 681 pkt.
 3. Pawełek Emilia UKS Dwójka Tczew – 660 pkt.

Wyniki pozostałych zawodniczek z pomorza:

 1. Szramke Michalina UKS Dwójka Tczew – 591 pkt.
 2. Marek Julia UKS ,,Gromik” Gdynia - 325 pkt.

Wyniki w konkurencji 3 bój chłopców:

 1. Cisek Antoni CWKS Legia Warszawa -737 pkt.
 2. Krata Marcel UKS Piątka Konstantynów – 718 pkt.
 3. Smorawiński Karol ZKS Drzonków – 712 pkt.

Wyniki pozostałych zawodników z pomorza:

 1. Chyliński Maddox MUKS Kosakowo – 704 pkt.
 2. Bąk Artur UKS Dwójka Tczew – 688 pkt.
 3. Chamski fabian UKS Dwójka Tczew – 588 pkt.
 4. Czapiewski Dawid UKS Dwójka Tczew – 566 pkt.
 5. Wątły Kacper UKS ,,Gromik” Gdynia - 445 pkt.
 6. Węglowski Marcel UKS ,,Gromik” Gdynia - 445 pkt.

Wyniki w konkurencji 2 bój dziewcząt:

 1. Kwaczek Maria UKS 48 Warszawa – 552 pkt.
 2. Gzella Kornelia UKS Dwójka Tczew – 515 pkt.
 3. Samokhina Victoria ZKS Drzonków – 510 pkt.

Wyniki pozostałych zawodniczek z pomorza:

 1. Wieczorek Liliana UKS Dwójka Tczew – 492 pkt.
 2. Zaborowska Hanna UKS Dwójka Tczew – 443 pkt.

Wyniki w konkurencji 2 bój chłopców:

 1. Kurianowicz Wojtek ZKS Drzonków – 477 pkt.
 2. Barycki Fryderyk UKP Polonia Warszawa – 454 pkt.
 3. Bojanowski Filip UKP Polonia Warszawa – 440 pkt.

Wyniki pozostałych zawodniczek z pomorza:

 1. Grabowski Alan UKS Dwójka Tczew – 391 pkt.
 2. Popielarczyk Kacper UKS Dwójka Tczew – 356 pkt.
 3. Kijko Arkadiusz UKS Dwójka Tczew – 345 pkt.

Wyniki w konkurencji młodzik do lat 11, 2 bój dziewcząt:

 1. Pulcyn Jadwiga UKS 48 Warszawa
 2. Klak Wiktoria UKS Ósemka Starogard Gdański
 3. Majewska Konstancja UKS Gromik Gdynia

Wyniki pozostałych zawodniczek z pomorza:

 1. Janca-Chmielecka Paulina UKS Ósemka Starogard Gdański
 2. Lipińska Julia UKS Ósemka Starogard Gdański

Wyniki w konkurencji młodzik do lat 11, 2 bój chłopców:

 1. Wardzyński Ryszard UKP Polonia Warszaw
 2. Politański Mikołaj UKS Orka Częstochowa
 3. Obrębski Lucjan MUKS Kosakowo

Wyniki pozostałych zawodniczek z pomorza:

 1. Sawicki Wiktor UKS ,,Gromik” Gdynia
 2. Pobłocki Wiktor MUKS Kosakowo
 3. Hejnkowski Jan UKS Ósemka Starogard Gdański
 4. Dymerski Jeremiasz UKS Ósemka Starogard Gdański
 5. Molin Adam UKS Ósemka Starogard Gdański