Trzy medale Krystiana Trepczyka w Spale

              Krystian Trepczyk potrójnym medalistą międzynarodowego Turnieju Nadzieje Olimpijskie w pięcioboju nowoczesnym.

      W Centralnym Ośrodku Sportu w Spale w dniach 21-23.10.2022 r. rozegrany został międzynarodowy Turniej w Pięcioboju Nowoczesnym w kategorii junior (konkurencja czwórbój) i junior młodszy (konkurencja trójbój).

               Doskonale w Turnieju spisał się zawodnik UKS ,,Gromik” Gdynia Krystian Trepczyk, który w kategorii junior młodszy, zdobył trzy medale. Srebrny medal wywalczył w rywalizacji indywidualnej, złoto w rywalizacji sztafet i klasyfikacji zespołowej. W zawodach startowały około 100 zawodników z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, Węgier, Czech, Słowacji, Polski.

penta_day_1

Puchar Polski Juniorów Młodszych #1, Penta Day – 30.09-02.10.2022 – Pasym

W dniach 30.09 - 02.10, w Pasymiu odbyły się pierwsze zawody tego sezonu w ramach cyklu Pucharu Polski Juniorów Młodszych. 
Nasi zawodnicy osiągnęli wspaniałe wyniki!!! 🥳👏
 
Dziewczęta:
Zoe Ramutowska wygrała zmagania rocznika 2014 🥇
Konstancja Majewska zajęła 2 miejsce w roczniku 2013 🥈
Julia Kłosowska zameldowała się w czołówce na 6 miejscu 👏
Gratulujemy świetnych wyników i zaciętej sportowej postawy !!! 👏💪
 
Chłopcy:
Bartosz Dworakowski, Maddox Chyliński, Ignacy Kierszka oraz Kacper Wątły zaliczyli udany start kontrolny na początek sezonu.
Ignacy spisał się na medal i zajął drugą lokatę w roczniku 2011 🥈👏
 
 
 
Gratulujemy wyników i sportowej postawy 👏👍🥳 !
Tymczasem wracamy do treningów, żeby następnym razem wrócić jeszcze silniejsi !!! 🏃🏊‍♂️🔫
penta_day_1
Laser Run 2022

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Laser Run City Tour Gdynia 2022

W dniu 24.09.2022 w Gdyni odbyły się zawody w pięcioboju nowoczesnym, ,,Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Laser Run City Tour Gdynia 2022”. Zawody miały na celu wyłonienie Mistrzów Województwa Pomorskiego oraz promocje pięcioboju nowoczesnego.

Laser Run jest dyscyplina w której skład wchodzą dwie ostatnie konkurencje pięcioboju nowoczesnego - bieg i strzelanie. Pierwsze zawody na świecie rozegrane zostały w 2015 r. Obecnie rywalizacja odbywa się na poziomie krajowym oraz międzynarodowym do Mistrzostw Świata i Europy włącznie.

Do Mistrzostw Województwa zgłosiło się 105 uczestników z Bytoni, Lubichowa, Kosakowa, Gdyni. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: U10, U12, U14, U16. Przebieg zawodów wyglądał w ten sposób, że uczestnicy zawodów rozpoczynali wyścig krótkim sprintem 10-20 metrów na strzelnicę. Na strzelnicy z przygotowanego pistoletu laserowego, strzelali do tarczy oddalonej 5 m od stanowiska strzeleckiego, dopóki nie zarejestrowali 5 udanych trafień w czarne pole o średnicy 5,95cm w czasie 50 sekund. Strzelnicę można było opuścić po uzyskaniu 5 trafień lub upłynięciu 50 sekund w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Następnie pokonywali obwód o długości 100 metrów, powracając na strzelnicę do drugiej rundy strzelania. Pokonywali ten obwód dwa, trzy, cztery razy na przemian, biegając i strzelając w zależności od kategorii wiekowej.

Organizatorami i współorganizatorami zawodów był: Pomorski Okręgowy Związek Pięcioboju Nowoczesnego, UKS ,,Gromik” Gdynia.

Laser Run 2022 Gdynia
Laser Run Gdynia
Laser Run 2022
Laser Run Gdynia

Zawodnicy za zajęte miejsca od 1 do 3 otrzymali medale za miejsca 1-6 dyplomy.

Dekoracji zawodników dokonała sędzia główna zawodów Aleksandra Wolska w asyście z Krystianem Trepczykiem dwukrotnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata i srebrnym medalista Mistrzostw Europy w pięcioboju nowoczesnym w kategorii trójbój. Krystian Trepczyk przed rozpoczęciem zawodów udzielił instruktarzu dla uczestników zawodów z obsługi broni oraz podzielił się wrażeniami z udziału w Mistrzostwach Świata i Europy.

Organizatorzy zawodów składają serdeczne podziękowania Panu Markowi Dąbkowskiemu, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 10 w Gdyni za udostepnienie obiektów sportowych.

Zwycięscy w kategoriach wiekowych:

U10
- Ceglarek Paulina / UKS Gromik Gdynia
-Bańkowski Maksymilian / UKS Gromik Gdynia
U12
- Kłosowska Julia / UKS Gromik Gdynia
- Segar Mikołaj /Lubichowo
U14
- Bielaszewska Agata/Lubichowo
-Wątły Kacper/ UKS Gromik Gdynia
U16
- Łasiewicz Zofia /Lubichowo
- Grudziński Kacper / Bytonia

Gratulujemy wszystkim wyników i pięknej sportowej postawy 👏🥇🤩 !!!
Do zobaczenia przy następnych startach!

Galeria zdjęć z wydarzenia:

Krystian z brązowym medalem za starty indywidualne

Krystian Trepczyk brązowym medalistom mistrzostw świata!

Krystiana Trepczyk podwójnym medalistą Mistrzostw Świat! 

Z zakończonych 11.09.2022 r. w Lignano Włochy, Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w pięcioboju nowoczesnym dotarły bardzo dobre informacje.

 Krystian Trepczyk po wspaniałej walce w finale wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w pięcioboju nowoczesnym w konkurencji trójbój. Nasz zawodnik od początku rywalizacji  wykazywał dobre przygotowanie. W eliminacjach w swojej grupie zajął pierwsze miejsce, w półfinale w grupie B zajął drugie miejsce. Do finału zakwalifikowało się 14 zawodników po 7 z grupy A i B plus 4 zawodników z najlepszymi czasami. W finale wystartowało 18 zawodników, po wspaniałej walce linię mety Krystian przekroczył jako trzeci zawodnik. Gratulacje dla zawodnika i dla trenerów.

            Kolejny medal Krystian wywalczył wraz z kolegą z reprezentacji Bartoszem Szmytke. Krystian i Bartosz wywalczyli brązowy medal w sztafecie w konkurencji trójbój. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: pływanie 2×100 m stylem dowolnym, bieg (laser run) 4×600 m połączony z strzelaniem z pistoletu laserowego.

Krystian Trepczyk i Bartosz Szmytke po dekoracji sztafet

Krystian Trepczyk i Bartosz Szmytke zdecydowanie zwyciężyli w konkurencji pływanie z czasem 1:52,11. Drudzy na mecie wyścigu Egipcjanie stracili do naszych trójboistów  ponad 3 s. Ostateczny podział medali nastąpił  w konkurencji laser run. Szmytke i Trepczyk wyruszyli na pierwszą pętlę biegu z przewagą 10 sekund nad rywalami. W stawce bardzo mocnych rywali, każdy pojedynczy błąd na strzelnicy był bardzo istotny w ostatecznej klasyfikacji. Bardzo dobrze strzelali Egipcjanie i Francuzi, którzy ukończyli wyścig minimalnie przed naszymi zawodnikami.

Mam nadzieje, że za rok Krystian Trepczyk ponownie dostarczy nam miłych przeżyć na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych.

Krystian Trepczyk Laser Run

Krystian Trepczyk - Laser Run

Dekoracja indywidualna Lignano 2022

Dekoracja sztafet Lignano

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Laser Run City Tour, Gdynia 24.09.2022 r.

Komunikat organizacyjny – Gdynia, 24.09.2022 – pobierz

W sobotę, 24 września, odbędą się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Laser Run City Tour Gdynia.
Zawody rozegrane zostaną na terenie Szkoły Podstawowej nr 10.
Oficjalne rozpoczęcie o godzinie 11:00.

Zapisy: do zawodów można zgłosić się wysyłając wypełniony formularz, pobranego ze strony: www.pozpn.pl/zgloszenie.xls na adres e-mail: kontakt@pozpn.pl. Istnieje także możliwość zapisania się w dniu zawodów.

Mistrzowie Europy U17

Mistrzostwa Europy U17, Kraków 2022

Krystian Trepczyk srebrnym medalistą w drużynie Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych w pięcioboju nowoczesnym!

W dniach 5-14.07.2022 r. w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Europy w Pięcioboju Nowoczesnym U17. Bardzo dobrze wypadł nasz reprezentant Krystian Trepczyk, który walczył o rok starszymi od siebie zawodnikami.

Polacy zajęli trzy czołowe miejsca w pierwszej z rozegranych konkurencji – pływaniu. Bartosz Szmytke okazał się bezkonkurencyjny (1:59,37). O ponad sekundę wyprzedził naszego zawodnika Krystiana Trepczyka (2:00,41). Trzeci najwyżej sklasyfikowanym w pływaniu zawodnikiem okazał się Igor Radomyski (2:00,48).

Bardzo zacięta walka o medale rozegrała się na trasie laser run. Z pozycji lidera na pierwsze strzelanie wyruszył Bartosz Szmytke. Dwie sekundy za nim wystartowali Krystian Trepczyk i Igor Radomyski. Po bardzo udanym początku wszyscy trzej Polacy utrzymywali się w czołówce. W połowie wyścigu, dystans do prowadzących znacznie odrobili Francuzi, startujący z pozycji 12 i 17. Niemal bezbłędni na strzelnicy zdołali objąć pierwsze dwie pozycje.

Walka o brąz rozegrała się między Bartoszem Szmytke a Włochem Denisem Agavriloaie. Włoch wpadł na metę minimalnie przed Polakiem, ale decyzją sędziów został wyeliminowany za niesportowe zachowanie (celowe zabieganie trasy). Bartosz Szmytke okazał się indywidualnym brązowym medalistą rywalizacji Mistrzostw Europy kategorii U17. Na miejscu czwartym, cztery sekundy za Szmytke finiszował Krystian Trepczyk. Ósmym zawodnikiem mistrzostw został Igor Radomyski.

Dzięki wysokim miejscom zajętym w klasyfikacji indywidualnej, Bartosz Szmytke, Krystian Trepczyk i Igor Radomyski zostali drużynowymi wicemistrzami Europy U17.

Mistrzowie Europy U17

Krystian Trepczyk Mistrzem Polski oraz klasyfikacją do startu w Mistrzostwach Europy!

Krystian Trepczyk Mistrzem Polski Juniorów Młodszych oraz klasyfikacją do startu w Mistrzostwach Europy!

Krystian Trepczyk Mistrzem Polski Juniorów Młodszych w Pięcioboju Nowoczesnym w konkurencji trójbój oraz z klasyfikacją startu w Mistrzostwach Europy.

W dniu 13.05.2022 r. w Zielonej Górze na obiektach WOSiR Drzonków odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w pięcioboju nowoczesnym w konkurencji trójbój (pływanie 200 m stylem dowolnym, bieg w formule laser run ze strzelaniem 4x600 m). Zawody w Drzonkowie były ważnym sprawdzianem ponieważ zawodnicy walczyli o kwalifikację do Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych  w pięcioboju nowoczesnym w konkurencji trójbój zaplanowanych na początek lipca.

Z województwa pomorskiego w Mistrzostwach Polski startowali zawodnicy z UKS ,,Gromik” Gdynia i UKS ,,Dwójka” Tczew.

Krystian Trepczyk
Krystian Trepczyk

Krystian Trepczyk Mistrzem Polski Juniorów Młodszych oraz klasyfikacją do startu w Mistrzostwach Europy!

Medaliści Mistrzostw Polski

Trójbój chłopców

 1. Krystian Trepczyk, UKS „Gromik” Gdynia.
 2. Adam Machaj,  ZKS Drzonków.
 3. Bartoszem Szmytke z UKS „Żoliborz” Warszawa.

Miejsca zawodników z pomorza:

 1. BANUCHA Konrad UKS "Dwójka" Tczew
 2. BORYCKI Wiktor UKS "Dwójka" Tczew
 3. ROHDA Kacper UKS "Dwójka" Tczew
 4. BRZUCHALSKI Igor UKS "Dwójka" Tczew

Medalistki Mistrzostw Polski

Trójbój dziewcząt

 1. Hanna Jakubowska, Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia.
 2. Katarzyna Dębska, Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia.
 3. Antonina Sulak, UKS „5” Konstantynów Łódzki.

Miejsca zawodniczek z pomorza:

  1. DABROWSKA Maja UKS" Dwójka" Tczew
  2. GRABOWSKA Oliwia UKS" Dwójka" Tczew
Krystian Trepczyk Podium
Krystian Trepczyk Podium

Krystian Trepczyk wygrywa drugą edycję Pucharu Polski 2022!

W dniach 18-20.03.2022 r. w Zielonej Górze odbyła się druga edycja Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym. Na starcie zawodów stanęli pięcioboiści z 7 krajów. Oprócz gospodarzy, Polaków, udział w imprezie wzięli Czesi, Niemcy, Litwini, Węgrzy, Ukraińcy oraz reprezentant Belgii.
 
Podczas zawodów sklasyfikowano aż 116 uczestników startujących w kategoriach U17, U19, U21 i OPEN.
 
▶️Województwo pomorskie reprezentowali młodzi pięcioboiści z klubu UKS ,,Gromik” Gdynia. W kategorii U17 Krystian Trepczyk a w kategorii U21 Eryk Bąbel oraz zawodnicy z UKS ,,Dwójka” Tczew w kategorii U17 Konrad Banucha i Maja Dąbrowska oraz Maddox Chyliński z klubu MUKS Kosakowo.
 
🏆W kategorii U17 (junior młodszy, trójbój) zwycięstwo odniósł zawodnik UKS ,,Gromik” Gdynia Krystian Trepczyk 🥇. Miejsca pozostałych zawodników : 10 miejsce Konrad Banucha, 15 miejsce Maja Dąbrowska, 20 miejsce Maddox Chyliński.
Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach, pływanie 200 m stylem dowolnym oraz bieg i strzelanie w konkurencji łączonej (bieg 4×600 m przeplatany z strzelaniem do tarczy z odległości 10 m z pistoletu laserowego).
 
W kategorii open pełny pięciobój, zwyciężczynią rywalizacji kobiet została reprezentantka Węgier Blanka Bauer, która tryumfowała z dużą przewagą nad drugą na mecie zawodniczką Elżbieta Adomaityte z Litwy. Na trzecim stopniu podium stanęła Noemi Eszes (Węgry). Najwyżej sklasyfikowaną z Polek okazała się Natalia Hachulska, która ukończyła rywalizację na wysokim 5 miejscu.
 
Wśród mężczyzn w tej samej kategorii tryumfowali Węgrzy, którzy wywalczyli trzy pierwsze miejsca. Na najwyższym stopniu podium stanął Bence Demeter, drugie miejsce wywalczył Gergo Salga, a jako trzeci metę finałowego laser run przekroczył Gergo Bruckmann. Najwyżej na 7 miejscu sklasyfikowanym Polakiem był Maciej Dukielski. Eryk Babel został sklasyfikowany na miejscu 16,a Marcel Walkowiak na miejscu 26.

Plan treningów – aktualizacja 14.01.2022 r.

PLAN ZAJĘĆ SZKOLENIOWYCH ZAWODNIKÓW UKS "GROMIK" GDYNIA
(aktualizacja 14.01.2022 r.)

Dyscyplina Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Grupa Trener prowadzący
Pływanie X 07:00-07:45

Kosakowo

07:00-07:45

Kosakowo

07:00-07:45

Kosakowo

07:00-08:30

Kosakowo

8:30-9:15

Kosakowo

Junior/Młodzik Jan Szymczuk
Pływanie 17:30-18:15
18:15-19:00

SP 39 Gdynia

X 18:15-19:00
19:00-19:45

SP 39 Gdynia

17:00-17:45
17:45-18:30

SP 39 Gdynia

16:30-17:15
17:15-19:00

SP 39 Gdynia

X Młodzik/Junior Agnieszka Obrebska-Wyżlic

Jan Szymczuk

Lekkoatletyka 15:30-16:45

SP 44 Gdynia

X 15:30-16:45

SP 44 Gdynia

+ strzelanie

X 16:30-17:30
Teren
X Młodzik/Junior Aleksandra Wolska

Waldemar Lisicki

Jan Szymczuk

Legenda:
Grupa Junior - rocznik 2009 i starsi.
Grupa Młodzik - rocznik 2010 i młodsi.

Prowadzimy zajęcia i nabór do sekcji:

 • pływania
 • lekkiej atletyki
 • dwuboju nowoczesnego (pływanie, bieg)
 • trójboju nowoczesnego (pływanie, bieg, strzelanie)

Prowadzimy zajęcia dla dzieci i młodzieży z:

 • pływania, lekkiej atletyki,
 • dwuboju nowoczesnego (pływanie 50/100 m st. dow., bieg 600/1000m)
 • trójboju nowoczesnego (pływanie 200 m st. dow., bieg 2km, strzelanie z pistoletu elektronicznego)
 • laser run (bieg, strzelanie, pistolet elektroniczny)