Młodzi Pięcioboiści z Gdyni Brązowymi Medalistami Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Pięcioboju Nowoczesnym

W dniach 24-25.10.2020 r. w Konstantynowie Łódzkim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych  w Pięcioboju Nowoczesnym. Do zawodów zakwalifikowało się 4 zawodników z Gdyni: Krystian Trepczyk, Lilianna Żochowska, Hubert Hański, Borys Gawłowski. W rywalizacji indywidualnej brązowy medal wywalczyła Lilianna Żochowska, a tuż za podium na czwartym miejscu uplasował się Krystian Trepczyk.

W rywalizacji sztafet, Krystian Trepczyk i Hubert Hański zdobyli brązowy medal, Lilianna Żochowska i Modzelewska Nicola były tuż na podium na czwartym miejscu, Borys Gawłowski i Igor Brzuchalski zajęli 7 miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej zawodnicy rywalizowali w pływaniu na dystansie 100 m stylem dowolnym i w biegu na dystansie 1000 m, w wyścigach sztafetowych, rywalizowali w pływaniu na dystansie 2x50 m stylem dowolnym oraz w biegu na dystansie 2x600 m.

Zawodnicy startowali w barwach klubu UKS ,,Gromik” Gdynia.

Szkolenie zawodników dofinansowano z budżetu miasta Gdyni.