Komunikat – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w pięcioboju nowoczesnym (bieg + pływanie)

1. TERMIN i MIEJSCE ZAWODÓW

03.10.2020 r. Władysławowo

OPO Cetniewo 84 -120 Władysławowo ul. Żeromskiego 51

2. ORGANIZATORZY i WSPÓŁORGANIZATORZY

 • Ministerstwo Sportu
 • Urząd Marszałka Województwa Pomorskiego
 • Uczniowski Klub Sportowy ,,Gromik” Gdyni
 • Pomorski Okręgowy Związek Pięcioboju Nowoczesnego
 • COS Ośrodek Przygotowań Olimpijskich Cetniewo
 • Pomorska Federacja Sportu w Gdańsku

3. UCZESTNICTWO:

W zawodach uczestniczą osoby urodzone w roku 2008 i młodsi.

4. NAGRODY (PODZIAŁ NA DZ. / CHŁ.)

Klasyfikacja indywidualna dla wszystkich uczestników:

Miejsca 1-3 medale, miejsca 1-6 dyplomy.

Zawodnicy nie posiadający licencji Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego nie będą punktowani w Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w dwuboju nowoczesnym.

Nagrody i upominki rzeczowe w miarę możliwości organizacyjnych.

5. PRZEPISY TECHNICZNE I ORGANIZACYJNE

Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami PZPNow.

Zawody rozgrywane są jednego dnia w następującej kolejności: pływanie, przerwa, bieg.

Pływanie: 50m stylem dowolnym,

Bieg: 600m,

Klasyfikacja końcowa: 3 x czas pływania + czas biegu (pomiar w sekundach

 z dokładnością do 0.1sek.)

– W związku z zagrożeniem epidemicznym SARS-CoV-2 uczestnicy zawodów biorą w nich udział dobrowolnie i na własną odpowiedzialność oraz zobowiązani są do przestrzegania zasad współżycia społecznego i zachowania zgodnego z obowiązującym porządkiem prawnym, wytycznych oraz innych regulacji obowiązujących na terenie zawodów ustanowionych przez Organizatora.

– Start osób niepełnoletnich tylko za zgodą opiekunów prawnych (druk zgody dostępny w biurze zawodów). W biurze zawodów uczestnicy składają oświadczenie o nienagannym stanie zdrowia i świadomości ich praw obowiązków udziału w zawodach oraz kwestionariusz sanitarny uczestnika zawodów (załącznik nr 1).

– Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zaistniałe wypadki podczas zawodów

powstałych z winy uczestników i ich opiekunów.

6. ZGŁOSZENIA DO ZAWODÓW

 • Zapisy przez odesłanie wypełnionego formularza pobranego ze strony: pozpn.pl/zgloszenie.xls na adres e-mail: kontakt@pozpn.pl
 • Zapisy poprzez formularz na stronie wydarzenia na stronie elektronicznezapisy.pl:

https://elektronicznezapisy.pl/event/5243.html

 • Zgłoszenia powinny zawierać: imię i nazwisko, rok urodzenia, nazwę klubu/szkoły, czas pływania na 50m zapisany w formacie mm:ss,00 zgłaszanego uczestnika.
 • Zgłoszenia należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 02.10.2020r.

7. PROGRAM MINUTOWY ZAWODÓW

Sobota 03.10.2020 r.

09.45 – odprawa techniczna
10.00 – 10.20 – rozgrzewka do pływania dziewcząt, chłopców

10:25 – start I serii dziewcząt, kolejne serie będą rozpoczynać się po zakończeniu serii poprzedniej.

12: 00 – rozgrzewka do biegania dziewcząt (w zależności od ilości zgłoszonych zawodników, jeżeli pływanie zakończy się wcześniej start konkurencji biegowych może ulec przyspieszeniu).
12:15 – start konkurencji biegowej dziewcząt, dystans 600 m – I seria dziewcząt kolejne serie dziewcząt rozpoczynać się będą po zakończeniu serii poprzedniej.

12:45 – start konkurencji biegowej chłopców, dystans 600 m – I seria

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ZAWODÓW ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, pamiątkowe zdjęcie, nastąpi 20 minut po zakończeniu ostatniej serii biegu.

Serdecznie zapraszamy,

12-13.09.2020 Puchar Polski w pięcioboju nowoczesnym

Wspaniała rywalizacja!

W miniony weekend w Warszawie odbyły się zawody z cyklu Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym. Sześciu 6️⃣ zawodników z UKS Gromik Gdynia walczyło o jak najlepsze wyniki w ramach konkurencji dwuboju! 🏊‍♂️🏃‍♀️
🥉 Trepczyk Krystian zajął 3 miejsce na podium, serdeczne gratulacje! Krystian zdobył łącznie 561 punktów na sumę których składa się wynik z pływania - 0:59,62 (294 pkt.) oraz biegu 03:01,55 (267 pkt.)
W przypadku dziewcząt, miejsce czwarte tuż za podium zajęła Lilianna Żochowska 👏. W przypadku Lilianny, strata do zawodniczki na miejscu trzecim wynosiła jedynie pięć punktów!
Kolejne pochwały należą się pozostałym zawodnikom UKS Gromik Gdynia którzy startowali w zawodach: Toczek Dominika, Hański Hubert, Jończyk Patryk, Gawłowski Borys! 👏💪
Łącznie w zawodach wzięło udział 131 dwuboistów z całej Polski!

Enea Kids Aquathlon 2018

Podczas zawodów triathlonowych ENEA IRONMAN 70.3 rozgrywających się w Gdyni w dniach 9-11.08.2018 r., odbyły się zawody skierowane do najmłodszych uczestników - Kids Aquathlon! Trasa pływacka miała miejsce w wodach Zatoki Gdańskiej a trasa biegu prowadziła przez Bulwar Nadmorski w Gdyni. W konkurencji wziąć udział mogły dzieci w wieku od 5 do 15 lat. W zależności od kategorii wiekowej zawodnicy mieli do pokonania dystans 50m pływania i 200m biegania (grupa najmłodsza) do nawet 400m pływania i 2000m biegania (dla grupy najstarszej).

Klub Gromik Gdynia mógł się pochwalić 6 osobową reprezentacją! Serdeczne gratulacje dla zawodników oraz kibiców! 
 
Olivier Hubiński 12 miejsce
Dominika Toczek 13 miejsce
Hubert Gawryś 14 miejsce
Damian Wyżlic 15 miejsce
Oskar Wyżlic 21 miejsce
Borys Gawłowski 22 miejsce
 
Album ze zdjęciami z imprezy jest dostępny pod adresem: https://1drv.ms/a/s!AnNRteCr78ntiTxMTBX8UfRTUJ8t

Obóz sportowy w Mrzeżynie!

Zakończyliśmy kolejny obóz sportowy!

Nasi zawodnicy spędzili 10 dni w Mrzeżynie - miejscowości wypoczynkowej w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim. Uczestnicy obozu aktywnie spędzali każdy dzień i nie mogli narzekać na brak wrażeń! Podczas obozu każdy miał okazję wziąć udział m. in. w lekcjach jazdy konnej, zajęciach lekkoatletycznych, lekcjach strzeleckich oraz zajęciach pływackich na otwartym morzu - które pomogły zawodnikom w przygotowaniu się do startu w Aquathlonie, rozgrywanego podczas Enea IRONMAN 70.3 w Gdyni.

Możemy śmiało powiedzieć, że obóz jeszcze bardziej przybliżył naszych zawodników do konkurencji pełnego pięcioboju nowoczesnego. 

Zdjęcia z każdego dnia obozu, możecie znaleźć na naszym Facebooku! 
https://www.facebook.com/pg/gromikgdynia/photos/

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Elbląg, 28.05.2018

W dniu 28.05.2018 r. w Elblągu odbyły się "Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików" w pięcioboju nowoczesnym w kategorii młodzik.  Podczas tego cyklu imprez zawodnicy rywalizują z rówieśnikami ze swoich stref. Województwo pomorskie jest w grupie razem z województwem: warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim oraz wielkopolskim. W sumie w zawodach wzięło udział 66 zawodników z pięciu klubów. W klasyfikacji generalnej chłopców miejsce I i II wywalczyli uczniowie ze szkoły podstawowej nr 39 Gdynia:

 • I miejsce Olivier Hubiński
 • II miejsce Hubert Hański 
 • V piąte miejsce zajął Krystian Trepczyk.

Wśród dziewcząt w klasyfikacji generalnej dziewczyny ze szkoły podstawowej nr 39 w Gdyni zajęły miejsca:

 • V miejsce Amelia Łapiuk
 • VI  miejsce Zofia Seremak

W kategoriach wiekowych nasi zawodnicy zajmowali następujące miejsca

Chłopcy:

 • rocznik 2006  - I miejsce Hubert Hański, III miejsce Krzysztof Mazonik,
 • rocznik 2007 - I miejsce Olivier Hubiński, III miejsce Krystian Trepczyk.

Dziewczęta

 • rocznik 2006 - III miejsce Seremak Zofia,
 • rocznik 2007 - I miejsce Amelia Łapiuk.

Zdobyliśmy dla miasta Gdyni 18 punktów we współzawodnictwie dzieci i młodzieży! 

Album ze zdjęciami z imprezy dostępny jest pod adresem: https://photos.app.goo.gl/ppJDwX9hLmPreScH2

Szlakiem Oktawii Nowackiej #3 – Starogard Gdański 11.05.2018

Szlakiem Oktawii Nowackiej #3 - Starogard Gdański 11.05.2018

W dniu 11.05.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim odbyła się III runda  zawodów ,,Szlakiem Oktawii Nowackiej od dwuboju do pięcioboju", w zawodach wystartowało 70 zawodników z 8 szkół/klubów  województwa pomorskiego.

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie piątej klasy pływackiej z SP 39 w Gdyni startując w barwach UKS ,,Gromik" Gdynia. Na podium stanęli w roczniku 2007 - na miejscu drugim Olivier Hubiński a tuż zanim na miejscu trzecim uplasował się Krystian Trepczyk. W roczniku 2008 drugie miejsce zajął Damian Wyżlic uczeń SP w Mostach, występujący w barwach UKS ,,Gromik" Gdynia. Wśród dziewcząt w roczniku 2007 trzecia lokatę zajęła Amelia Łapiuk. Tuż za podium uplasowali się Hubert Hański, Mazonik Krzysztof, Zofia Seremak, Toczek Dominika i Kiełpińska Maja.

Gratulujemy zawodnikom ustanowionych rekordów życiowych oraz zajętych miejsc, a trenerom i nauczycielom satysfakcji z dobrze wykonanej pracy oraz życzymy dalszych sukcesów!

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego

W dniach 14-15.04.2018 r. w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie odbyły się zawody Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Pięcioboju Nowoczesnym w kategorii junior młodszy. Zawodniczka UKS "Gromik Gdynia" -  Julia Łapiuk zajęła 3 miejsce. Zasługuje na uwagę fakt, że był to debiut młodej zawodniczki w tak poważnych zawodach. Dekoracji dokonali Prezes Polskiego Związku Pięciobóju Nowoczesnego - Anna Bajan oraz Dyrektor Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie Michał Kowalski.

Konsultacje w Cetniewie!

W dniu 13.04.2018 r w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie odbyły się zawody ,,Szlakiem Oktawii Nowackiej od dwuboju do pięcioboju" 

W zawodach udział wzięło 130 zawodników z terenu całej Polski. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji, pływanie na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz w biegu na dystansie 600 m. Ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Gdyni startowało 14 zawodników w barwach Uczniowskiego Klubu Sportowego "Gromik" Gdynia. Wszyscy uczniowie SP 39 ustanowili nowe rekordy życiowe.

Olivier Hubiński w kategorii 11 latków zajął 2 miejsce, a Damian Wyżlic w kategorii do 10 lat zajął 3 miejsce .

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie zawodnicy przebywali od 13.04.2018 r. do 15 .04.2018 r.  W trakcie konsultacji zawodnicy wykonali Międzynarodowy Test Sprawności Fizycznej. Zawodnicy trenowali pod okiem trenerów lekkiej atletyki - Oli Wolskiej oraz piętnastokrotnego medalisty Mistrzostw Polski w biegach średnich Waldemara Lisickiego.

Ferie 2018 – zgrupowanie sportowe w Szklarskiej Porębie

Tegoroczne ferie zimowe nasi zawodnicy spędzają bardzo aktywnie. Pierwszy tydzień ferii od 26.01 do 04.02 cała kadra spędziła na zgrupowaniu sportowym w Szklarskiej Porębie. Wszyscy mieli okazję do wzięcia udziału w nauce jazdy na nartach zjazdowych oraz biegowych. Oprócz tego codziennie organizowane były wieczory strzeleckie na których zawodnicy mogli poznać podstawy strzelania z pistoletów laserowych wykorzystywanych przez pięcioboistów. Z dumą możemy powiedzieć, że każdy pod koniec obozu potrafił jeździć na nartach! 

Drugi tydzień ferii zawodnicy spędzą na codziennych treningach pływackich. W ferie zimowe zajęcia będą odbywać się na basenie przy Szkole Podstawowej nr 39 w Gdyni w godzinach 12:00 - 14:00. 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebook'u, gdzie zamieściliśmy galerię zdjęć z tegorocznego obozu! 

Mamy Mistrza Polski! – zawody w Spale 02-03.12.2017 r.

W dniach 02-03.12.2017 r. w Spale odbyły się Mistrzostwa Polski w Trójboju Nowoczesnym do lat 14, Mistrzostwa Polski w Dwuboju Nowoczesnym do lat 12 oraz X-te Jubileuszowe Ogólnopolskie Zawody w Dwuboju Nowoczesnym Dzieci „PENTA DAY”. W zawodach udział wzięło 365 zawodniczek i zawodników z 28 klubów.

Po dwudniowej rywalizacji reprezentant naszego klubu BĄBEL Eryk został MISTRZEM POLSKITrójboju Nowoczesnym do lat 14. Eryk już po pierwszym dniu zmagań był na prowadzeniu dzięki świetnym wynikom w konkurencji strzelania oraz pływania. Następnego dnia zawodów utrzymał swoją pozycję podczas finałowej konkurencji biegania. Prezes POZPnow Anna BAJAN oprócz pamiątkowego dyplomu i medalu wręczyła Erykowi pistolet laserowy. Serdeczne gratulację!  Pozostałe miejsca na podium zajęli zawodnicy:

 1. BABEL Eryk - Gromik Gdynia
 2. KLIMEK Maciej-VICTORIA Radom
 3. PARADOWSKI Olaf-G-8 BIELANY Warszawa

Ponadto Eryk zajął piąte miejsce w kat. Dwubój do lat 14. 

W X- tych Jubileuszowych Ogólnopolskich Zawodach w Dwuboju Nowoczesnym Dzieci „PENTA DAY” wysokie czwarte miejsce w roczniku 2007 zajął HUBIŃSKI Oliver , młody zawodnik z klubu UKS ,,Gromik" Gdynia.

Pełne wyniki dostępne są pod adresem: